Pomiń nawigację

12 kwietnia 2022 r.

Jeszcze więcej bezpłatnych kursów w Akademii PARP

Ponad 100 tys. użytkowników, 46 bezpłatnych kursów online oraz plany na więcej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podsumowuje I kwartał 2022 r. w Akademii PARP oraz zdradza plany na rozwój platformy. W najbliższych miesiącach pojawią się nowe szkolenia oraz aktualizacja istniejących kursów. Dodatkowo powstanie e-kurs w języku ukraińskim o tym, jak założyć działalność gospodarczą w Polsce.

Akademia PARP to portal e-learningowy działający w ramach projektu Centrum Rozwoju MŚP Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Powstał z myślą o przedsiębiorcach oraz osobach, które planują założyć własną działalność gospodarczą. Kursy są zgodne z aktualnymi zaleceniami i trendami – nie ma w nich przestarzałej wiedzy. Oferta edukacyjna portalu jest podzielona na pięć kategorii: finanse, marketing, prawo, zarządzanie oraz kompetencje. A wśród nich są takie szkolenia jak: „Pozyskiwanie kapitału na działalność MŚP”, „E-commerce i marketing internetowy w MŚP”, „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”, „Eksport dla początkujących”, „Jak efektywnie pracować i zarządzać zdalnie personelem?” i wiele innych, a każdy zakończony kurs jest nagradzany certyfikatem Akademii PARP.

W ostatnich dniach I kwartału 2022 r. liczba zarejestrowanych kont użytkownika na portalu przekroczyła 100 tysięcy. Od początku istnienia portalu ponad 68 tysięcy użytkowników ukończyło przynajmniej jedną lekcję, a sama platforma e-learningowa otrzymała ponad 4 tys. pozytywnych recenzji. Największą popularnością cieszyły się szkolenia „Jak założyć własną firmę?”, „Media społecznościowe w biznesie” oraz „Umiejętności interpersonalne”. W każdym z nich wzięło udział między 15 a 20 tysięcy osób. Łącznie liczba zapisów na kursy wyniosła niemal 240 tysięcy. Jednocześnie wydano ok. 89 tysięcy certyfikatów, potwierdzających ukończenie kursów. 

Nowości w Akademii PARP

– Kursy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego chcemy cały czas rozwijać naszą ofertę. Otrzymaliśmy już ponad 11 tys. propozycji od użytkowników platformy, jaką tematykę powinniśmy zgłębić. Na przełomie kwietnia i maja na pewno zostaną zaktualizowane kursy, których treści wymagały aktualizacji z powodu zmian w przepisach, w tym najpopularniejszy kurs na portalu: „Jak założyć własną firmę?”. Było o to wiele zapytań – powiedział Michał Polański, dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości, PARP.

Z końcem kwietnia na platformie zostanie opublikowany kurs zaawansowany II stopnia z marketingu internetowego, a w maju szkolenie dotyczące rynku kapitałowego MŚP. W trzecim kwartale 2022 r. dodane zostaną kursy, opracowane przez zewnętrznych wykonawców oraz ekspertów PARP. Twórcy Akademii zapowiadają również, że w ciągu najbliższych kilku tygodni powstanie szkolenie w języku ukraińskim, dotyczące zakładania działalności gospodarczej w Polsce.

Pliki do pobrania

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 12.04.2022 11:34
Poprawiono: 12.04.2022 09:52
Modyfikujący: Konrad Zdanowski
Udostępniający: Konrad Zdanowski
Autor dokumentów: