Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Innowacyjne mobilne moduły z wbudowanym systemem ogrodu wertykalnego

Beneficjent

„Subito Advising” Grzegorz Duszyński

Wartość projektu

375 150,00 PLN

Wartość dofinansowania

244 000,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP: etap 1 usługowy

Opis projektu

Przedmiotem projektu było opracowanie znacząco ulepszonego innowacyjnego produktu, jakim jest mobilny ogród wertykalny – gotowy moduł z wbudowanym systemem nawadniania.

Celem projektu było przygotowanie innowacyjnego produktu – małej zielonej ściany z żywych roślin, która będzie automatycznie nawadniana i łatwa do zamontowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

W produkcie 4Nature Smart zastosowano najnowszą technologię – nawadnianie i oświetlenie jest inteligentnie sterowane poprzez aplikację mobilną na telefonie. Dzięki temu obsługa jest prosta, a pielęgnacja roślin ograniczona do minimum. Produkt charakteryzuje wyszukane wzornictwo, mobilność i modułowość. Prosty montaż i demontaż daje możliwość przeniesienia zielonej ściany do innego pomieszczenia czy budynku, a do instalacji wystarczy tylko gniazdko elektryczne. Przy doborze roślin brane są pod uwagę zdolności danych gatunków do nawilżania i usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Produkt poprawia nie tylko nastrój osób przebywających w pomieszczeniu, ale również jakość powietrza, którym oddychają.

  • Nazwa poddziałania: 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Innowacyjne mobilne moduły z wbudowanym systemem ogrodu wertykalnego
  • Nazwa beneficjenta: „Subito Advising” Grzegorz Duszyński
  • Wartość projektu: 375 150,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 244 000,00 zł
logo Program Operacyjny Inteligentny Rozwój logo Rzeczpospolita Polska logo PARP Grupa PFR logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego