Pomiń nawigację

Na start

Systemy chłodzenia adiabatycznego

Beneficjent

Systemy SCA sp. z o.o. 

Wartość projektu

1 075 417,00 PLN

Wartość dofinansowania

779 110,00 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej

Opis projektu

Systemy SCA sp. z o.o. to sturtup, który oferuje kompleksowy system chłodzenia adiabatycznego zmniejszający zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebną do napędu sprężarek stosowanych w przemysłowych urządzeniach klimatyzacyjnych. 

Oferuje rozwiązanie, które daje nowe możliwości wykorzystania chłodzenia poprzez technologię obniżającą temperaturę powietrza na wejściu do urządzenia klimatyzacyjnego aby zwiększyć jego wydajność oraz zmniejszyć pobór energii elektrycznej.  System SCA składa się z siatki rozpiętej dookoła urządzenia chłodniczego, dysz natryskowych, czujników sterujących oraz sterownika połączonego z serwerami firmy poprzez Internet. Woda dostarczana do dysz jest natryskiwana na siatkę, na której tworzy się film wodny. Powietrze obniża swoją temperaturę dzięki odparowaniu wody, która jest obecna na siatce. System SCA, bazując na wbudowanych czujnikach jest włączany powyżej 23 stopni Celsjusza.

Takie rozwiązanie technologiczne polcecane jest dla: centrów i sieci handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych, biurowców, magazynów, hal logistycznych i produkcyjnych, hoteli i innym obiektów które poszukują zielonych rozwiązań oraz oszczędności w zużyciu energii.

Dzięki innowacyjnemu systemowi chłodzenia SCA  użytkownicy mogą spodziewać się oszczędności w zużyciu energii do 17%.

  •  Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa poddziałania: 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej
  • Nazwa projektu: Systemy chłodzenia adiabatycznego
  • Nazwa beneficjenta: Systemy SCA sp. z o.o. 
  • Wartość projektu: 1 075 417,00 zł
  • Wartość dofinansowania: 779 110,00 zł