Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

 Opracowanie prototypu innowacyjnego systemu telemetrycznego służącego do zarządzania dystrybucją wody pitnej.

Beneficjent

 ABTECH BOCHENEK ADRIAN

Wartość projektu

142 434,90 PLN

Wartość dofinansowania

92 664,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Bony na innowacje dla MŚP

Opis projektu

Firma Abtech zajmuje się szeroko pojętym internetem rzeczy oraz poszukiwaniem jego praktycznych zastosowań. W ramach projektu opracowano prototyp innowacyjnego systemu telemetrycznego, służącego do zarządzania dystrybucją wody pitnej. Prace badawczo-rozwojowe prowadzone były wspólnie z naukowcami z Politechniki Śląskiej.

W ramach realizacji pierwszego etapu powstał prototyp bezprzewodowego modułu pozwalającego na monitorowanie i zdalne sterowanie dystrybutorami wody pitnej. Urządzenie składa się z trzech elementów: dystrybutora, modułu telemetrycznego i infrastruktury sieciowej. Komunikacja radiowa odbywa się dzięki najnowszej technologii LoRa, dedykowanej dla internetu rzeczy. Urządzenie na bieżąco monitoruje czy butla jest na miejscu i ile jest w niej wody, a kiedy zapasy się kończą wysyła odpowiedni komunikat. Dzięki temu można z wyprzedzeniem zaplanować transport i zoptymalizować proces zarządzania dystrybucją. 

Dodatkowe funkcje to zdalna diagnostyka poprawności działania grzałki i chłodziarki w dystrybutorze, monitorowanie zużycia energii elektrycznej oraz możliwość zdalnego wyłączania i włączania urządzeń. Opracowane rozwiązanie przynosi realne finansowe korzyści zarówno dla dystrybutorów jak i dla firm.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP
  • Nazwa projektu: Opracowanie prototypu innowacyjnego systemu telemetrycznego służącego do zarządzania dystrybucją wody pitnej.
  • Nazwa Beneficjenta: ABTECH BOCHENEK ADRIAN
  • Wartość projektu: 142 434,90 zł
  • Wartość dofinansowania: 92 664,00 zł