Pomiń nawigację

Działalność zagraniczna

Rozwój działalności eksportowej Prodromus poprzez realizację działań promocyjnych przewidzianych w Programie promocji branży sprzętu medycznego

Beneficjent

Prodromus Sp. z o.o.

Wartość projektu

668 450,42 PLN

Wartość dofinansowania

482 875,86 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Go to Brand

Opis projektu

Projekt realizowany był w ramach programu promocji branży sprzętu medycznego. Działania promocyjne dotyczyły robota rehabilitacyjnego kończyn dolnych dla dzieci o nazwie PRODROBOT. Urządzenie ze względu na swoje możliwości terapeutyczne jest unikalne w skali światowej. Ze względu na możliwość treningu każdej kończyny, każdego stawu osobno lub obu kończyn jednocześnie, zgodnie z zapisanym w urządzaniu wzorcem chodu, robot jest w stanie zautomatyzować trening i rehabilitację dzieci, które cierpią na choroby upośledzające chód, które wymagają nauki chodu lub prowadzona jest wobec nich rehabilitacja pourazowa lub uruchamiająca. Urządzenie posiada asystenta siadu i może być wykorzystywane do pionizacji pacjentów. Małe rozmiary i niska cena w stosunku do rozwiązań obecnych na rynku globalnym, czynią go produktem o zasięgu światowym.

Projekt realizowano w zakresie promocji na rynkach: USA, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Brazylia, Kazachstan i Korea Południowa. 

Osiągnięto status firmy obecnej na globalnym rynku zaawansowanych technologicznie urządzeń rehabilitacyjnych oraz takich, które pomogą niepełnosprawnym dzieciom w ich codziennym życiu.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 3.3.3. Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go To Brand
  • Nazwa projektu: Rozwój działalności eksportowej Prodromus poprzez realizację działań promocyjnych przewidzianych w Programie promocji branży sprzętu medycznego
  • Nazwa beneficjenta: Prodromus Sp. z o.o.
  • Wartość projektu: 668 450,42 zł
  • Wartość dofinansowania: 482 875,86 zł