Pomiń nawigację

Wzornictwo

Rozwój Fabryki Mebli Taranko poprzez wdrożenie strategii wzorniczej

Beneficjent

Fabryka Mebli Taranko

Wartość projektu

6 380 975,91 PLN

Wartość dofinansowania

2 990 895,18 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Wzór na konkurencję

Opis projektu

Fabryka Mebli Taranko to firma z kilkudziesięcioletnia tradycją. Meble Taranko charakteryzują się wysoką jakością, bogatym wzornictwem, klasyczna stylistyką i urozmaiconą kolorystyką. W kolekcjach firmy odnaleźć można także nowoczesne modele mebli, jak również meble zaprojektowane z myślą branży hotelarskiej.

W wyniku audytu wzorniczego realizowanego w ramach I etapu działania została opracowana strategia wzornicza wyznaczająca kierunki zmian i usprawnień związanych z jej wdrożeniem.

Celem projektu był rozwój fabryki poprzez wdrożenie strategii wzorniczej i wprowadzenie na rynek produktów w postaci nowych kolekcji mebli.

Realizacja projektu przyczyniła się do wdrożenia innowacji procesowej, marketingowej, zarządczej a przede wszystkim produktowej. Uruchomienie produkcji nowych wyrobów wymusiło na firmie inwestycje w nowy park maszynowy, dzięki temu nastąpiło usprawnienie całego procesu produkcyjnego w tym wprowadzono zaawansowane oprogramowanie klasy ERP służące do zarządzania produkcją.

Zakupione usługi doradcze przyczyniły się do opracowania nowych środków komunikacji i kontaktów z klientami a także z partnerami handlowymi.

„Piękno formy i znakomita stylistyka oraz solidność wykonania to główne atuty naszych mebli. Technologia produkcji Mebli Taranko oparta jest na najlepszych, sprawdzonych metodach rzemiosła stolarskiego oraz na najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych osiągnięciach techniki meblarskiej. Surowce i półprodukty produkcji naszych wyrobów są najwyższej jakości. Nad całością procesów wytwórczych czuwa doświadczony i znakomicie wyszkolony zespół projektantów, technologów, pracowników produkcyjnych i logistycznych. To wszystko ma istotny wpływ na końcowe cechy naszych mebli: jakość, trwałość, ciekawe linie wzornicze” - podsumował beneficjent.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa działania: 1.4 Wzór na konkurencję
  • Nazwa projektu: Rozwój Fabryki Mebli Taranko poprzez wdrożenie strategii wzorniczej
  • Nazwa Beneficjenta: Fabryka Mebli Taranko
  • Wartość projektu: 6 380 975,91 zł
  • Wartość dofinansowania: 2 990 895,18 zł