Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Wdrożenie wyników prac B+R przez ZAKŁADY CHEMICZNE „PERMEDIA” S.A. poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnej grupy produktowej Plastomix

Beneficjent

Zakłady Chemiczne PERMEDIA S.A.

Wartość projektu

6 047 418,00 PLN

Wartość dofinansowania

2 856 900,00 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Wdrażanie innowacji przez MŚP

Opis projektu

Zakłady Chemiczne PERMEDIA S.A. to jeden z wiodących polskich producentów środków barwiących i dodatków procesowych mających zastosowanie w szeroko rozumianym procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Głównym celem projektu było wdrożenie przeprowadzonych przez Wnioskodawcę we własnym zakresie prac B+R w postaci uruchomienia produkcji innowacyjnej grupy produktowej Plastomix.

Stosowanie polimerów we wszystkich dziedzinach życia jest powszechne. Używa się ich w budownictwie, przemyśle opakowaniowym , mechanicznym, elektrycznym, przy produkcji samochodów. Dodatki do tworzyw sztucznych w formie granulatu, umożliwiają prostą i tanią zmianę koloru tworzywa i/lub jego właściwości fizykochemicznych.

Produkty firmy Permedia mogą być stosowane do barwienia: tworzyw sztucznych, żywic, farb, lakierów, emalii, ceramiki, mas w budownictwie. Posiadają niemal nieograniczone możliwości zastosowania. Cechy charakterystyczne to: wysoka moc barwienia, maksymalne odporności na światło i czynniki atmosferyczne, wysoka skuteczność barwienia, a także bardzo dobra dyspersja w barwionym wyrobie, co gwarantuje równomierne wybarwienie.

Wraz z produktami najwyższej jakości Permedia oferuje wsparcie technologiczne doświadczonych technologów oraz zaplecze badawcze, odpowiadając na oczekiwania klientów związane z procesami barwienia. W ramach projektu zakupiono nowe maszyny i urządzenia.

Jak zapewnia Wnioskodawca, misją firmy jest, „aby tworzenie kolorów było prawdziwą przyjemnością przynoszącą radość i satysfakcję naszym klientom i pracownikom. Używamy naszej technologii zgodnie z najnowszymi trendami, aby stworzyć nowe, bardziej trwałe i piękne kolory dla większej liczby produktów. Jesteśmy przekonani, że tak jak kolory nie mają żadnych ograniczeń, tak również nieograniczone są możliwości rozwoju naszej firmy dzięki poświęceniu i twórczej pasji naszych pracowników. Możemy kontynuować rozwój i stawiać czoła nowym wyzwaniom każdego dnia.”

Najważniejsze rezultaty projektu, to wzrost zatrudnienia o nowe miejsca pracy oraz dynamiczny wzrost przychodów w efekcie sprzedaży nowych produktów.

„Nowa oferta produktowa została wykorzystana na potrzeby ekspansji na nowe rynki zbytu. Realizacja Projektu przełożyła się na dynamiczny rozwój firmy – wygenerowane zyski umożliwiły realizację kolejnych projektów inwestycyjnych. Poprzez uruchomienie działalności produkcyjnej w oparciu o innowację nastąpiła poprawa wizerunku firmy, co przełożyło się na wzmocnienie pozycji przedsiębiorstwa w relacjach z kontrahentami i klientami.” – deklaruje Beneficjent.

 

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Polska Wschodnia
  • Nazwa poddziałania: 1.3.1. Wdrażanie innowacji poprzez MŚP
  • Nazwa projektu: Wdrożenie wyników prac B+R przez ZAKŁADY CHEMICZNE „PERMEDIA” S.A. poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnej grupy produktowej Plastomix
  • Nazwa Beneficjenta: Zakłady Chemiczne PERMEDIA S.A.
  • Wartość projektu: 6 047 418 zł
  • Wartość dofinansowania: 2 856 900 zł