Pomiń nawigację

usługa obliczeń GPU oparta o zwirtualizowane koprocesory, jako wdrożenie własnych i zleconych prac B+R dla superkomputera „LEM”

Beneficjent

COPERNICUS COMPUTING sp. z o.o.

Wartość projektu

1 736 339,08 PLN

Wartość dofinansowania

1 736 339,08 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Badania na rynek: konkurs ogólny

Opis projektu

Firma COPERNICUS COMPUTING sp. z o.o. początkowo powstała jako start up dzięki pozyskanym środkom z funduszy  europejskich. Obecnie firma  jest małym przedsiębiorstwem oraz uznaną farmą renderująca w Europie i na świecie.  Podstawą jej działalności jest  świadczenie usługi w postaci kalkulacji mocy obliczeniowej do tworzenia grafiki 3D, efektów specjalnych w filmach, reklamach i teledyskach.

Dzięki pozyskanym środkom z w ramach konkursu Badania na rynek udało się zrealizować technologię wirtualizacji kart GPU opartej na zwirtualizowanych koprocesorach w wyniku wdrożenia własnych i zleconych pracach B+R. Usługa jest świadczona w formie on-line co umożliwia realizowanie projektów na całym świecie.  Standardowo przygotowanie profesjonalnej sceny lub filmu 3 D na pojedynczym, domowym  komputerze jest bardzo czasochłonne natomiast dzięki oferowanej technologii przez firmę COPERNICUS COMPUTING trwa do kilku tygodni co zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza pracę.