Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Wdrożenie innowacyjnych usług poprzez budowę nowej proekologicznej siedziby firmy BRAMY - SERWIS Dariusz Kaszkowiak wraz z niezbędnym zapleczem technicznym

Wartość projektu

3 581 915,36 PLN

Wartość dofinansowania

305 276,28 EUR

Program operacyjny

Fundusze norweskie

Działanie

Technologie przyjazne środowisku

Opis projektu

Jako jedna z niewielu firm w Polsce oferujemy serwis bram automatycznych i regenerację sterowników do bram w zakładach przemysłowych, który polega na naprawie zepsutych części do bram i przedłużaniu życia istniejących bram. Celem projektu było wdrożenie usług ekspresowej naprawy bram przemysłowych oraz usługi naprawy sterowników bram szybkobieżnych, co połączyliśmy z budową proekologicznej siedziby naszej firmy. Nowy proces pozwolił na przywrócenie działania poważnie uszkodzonych bram w trakcie pierwszej wizyty serwisowej oraz ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów dzięki autorskiej metodzie diagnostyki. Pozwala ona na naprawę i ponowne wykorzystanie sterowników, które były dotąd traktowane jako trudne w recyklingu odpady (skuteczność napraw: ok. 95%). W pierwszym roku funkcjonowania usługi ponownie wykorzystanych zostanie ok. 250 sterowników, co odpowiada 750 kg niewytworzonych odpadów.

Budowa nowej siedziby uniezależniła nas od niepewności związanej z wynajmem lokali. Zwiększyliśmy możliwości usługowe w zakresie napraw/regeneracji uszkodzonych sterowników bram szybkobieżnych. Większy warsztat dla pracowników elektroniki umożliwia obecnie naprawę kilku sterowników jednocześnie. Pozwala nam on na rozszerzenie zakresu usług o szkolenia techniczne dla współpracujących serwisów.

W naszym nowym firmowym domu jesteśmy w pełni "zieloni". Ogrzewanie i chłodzenie zapewnia powietrzna pompa ciepła i mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła, które są zasilane energią elektryczną bilansowaną przez mini-elektrownię fotowoltaiczną o mocy 40kW. Dzięki temu, zmniejszenie rocznej emisji CO2 w zakładzie BRAMY-SERWIS wyniesie 6,43 ton. Planujemy przeprowadzić kampanię informacyjną dotyczącą OZE wśród społeczności lokalnej, w tym nawiązać współpracę z okolicznymi placówkami oświatowymi, którym zaoferujemy oprowadzenie po siedzibie i zaprezentowanie odnawialnych źródeł energii.

Dzięki realizacji projektu zdobyliśmy przewagę nad konkurencją na terenie całego kraju dla klientów wymagających natychmiastowych napraw, rozwijamy również współpracę z serwisami w całej Europie.