Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Wdrożenie do produkcji stolarki otworowej z innowacyjnym, kompozytowym systemem izolacji.

Beneficjent

Monolit Sp. z o.o.

Wartość projektu

7 962 528,00 PLN

Wartość dofinansowania

3 884 160,00 PLN

Program operacyjny

Polska wschodnia

Działanie

Wdrażanie innowacji przez MŚP

Opis projektu

Firma Monolit Sp. z o.o. istnieje na rynku od 2001 roku i jest firmą rodzinną. Zajmuje się produkcją stolarki okiennej i drzwiowej z PCV i aluminium. Również wytwarza moskitiery, parapety oraz bramy garażowe.  

Celem pozyskanych środków z funduszy europejskich  było wzmocnienie konkurencyjności oraz innowacyjności firmy Monolit poprzez realizację inwestycji polegającej na wdrożeniu wyników prac B+R z zakresu produkcji stolarki otworowej z PVC oraz uruchomieniu na ich podstawie produkcji.  Min. dzięki środkom z funduszy europejskich firma Monolit powstał  innowacyjny system izolacji okiennej.

Realizacja inwestycji ukierunkowana była na wdrożenie zakupionych wyników prac badawczo-rozwojowych dotyczących innowacyjnej technologii, która pozwoli na uruchomienie produkcji okien z kompozytowym systemem izolacji, który pozwala na ograniczenie strat energetycznych w budynkach. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na poprawę kluczowych dla stolarki otworowej parametrów, takich jak współczynnik przenikania przez ramę okna Uf oraz współczynnik przenikania przez okno Uw. Co równie istotne, nowe rozwiązanie oparte jest na wykorzystaniu surowców pochodzenia odpadowego i naturalnego.

Wdrażana technologia, ze względu na szereg korzyści możliwych do wygenerowania, szczególnie na poziomie parametrów technicznych produktów, pozwoliło na zwiększenie aktywności firmy na rynkach międzynarodowych, a co za tym idzie zwiększyło przychody z tytułu eksportu produktów. Projekt pozwolił na  szybki zwrot z inwestycji, a to z kolei otworzyło  dalsze  możliwości rozwoju firmy w zakresie rozszerzenia oferty i zwiększenia możliwości produkcyjnych.