Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Wdrożenie wyników prac B+R w spółce poprzez uruchomienie produkcji nowego systemu wystawienniczego

Beneficjent

POLIGRAFIA KŁYSZEWSKI, POŁOSAK SP.J.

Wartość projektu

12 891 200,00 PLN

Wartość dofinansowania

6 579 500,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Badania na rynek

Opis projektu

Firma Poligrafia Kłyszewski Połosak działa na rynku od 30 lat oferując druk offsetowy: opakowań, materiałów POS, materiałów reklamowych i biurowych.

Projekt miał na celu opracowanie nowego systemu wystawienniczego z inteligentną półką i dedykowanymi opakowaniami do wprowadzenia dodatkowej interakcji z klientem i gromadzenia danych sprzedażowych.

W wyniku realizacji projektu firma wprowadziła na rynek nowy produkt: inteligentny system wystawienniczy, który umożliwia interakcję z bazą danych, przesyłanie danych o stanie ilościowym ekspozycji smsem lub na e-mail oraz interakcję głosową lub wizualną w momencie podjęcia ze standu produktu. Produkt ten obok atrakcyjnego wyglądu i wprowadzenia nowoczesnych form reklamy opartych na interakcji z klientem, pozwala także na zbieranie danych na temat zachowania klientów. Nowością jest wzbogacenie informacji dotyczących realizacji sprzedaży (schodzenie towaru z półek) o dane na temat czasu decyzji czy decyzji negatywnych (ile osób odłożyło towar).

Wprowadzenie inteligentnego systemu wystawienniczego do sprzedaży stanowiło odpowiedź na potrzeby klientów, w tym firm reklamowych i producentów zainteresowanych nowoczesnymi metodami reklamowania swoich produktów. Pierwsze systemy wystawiennicze firma sprzedała swoim klientom w drugiej połowie 2019 r. Do października 2020 r. sprzedaż systemów osiągnęła wartość ponad 2 mln złotych i stale rośnie. Coraz więcej firm wyraża zainteresowanie zakupem systemów wystawienniczych, które stanowią doskonałe narzędzie promocji sprzedawanych produktów.

Realizacja projektu przyczyniła się także do rozwoju branży drukowanych sensorów oraz całego rynku elektroniki drukowanej.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 3.2.1 Badania na rynek
  • Nazwa projektu: Wdrożenie wyników prac B+R w spółce poprzez uruchomienie produkcji nowego systemu wystawienniczego
  • Nazwa beneficjenta: POLIGRAFIA KŁYSZEWSKI, POŁOSAK SP.J.
  • Wartość projektu: 12 891 200,00 PLN
  • Wartość dofinansowania: 6 579 500,00 PLN