Pomiń nawigację

Nowe produkty i inwestycje

Wzrost konkurencyjności firmy poprzez skomercjalizowanie wyników prac B+R

Beneficjent

Asiapack.pl Dorota Trzcińska

Wartość projektu

11 572 600,00 PLN

Wartość dofinansowania

7 679 000,00 PLN

Program operacyjny

Inteligentny rozwój

Działanie

Badania na rynek

Opis projektu

Rodzinna firma Asiapack.pl Dorota Trzcińska, która na początku działalności zajmowała się importem zapałek, dziś jest liczącym się producentem wypełnień papierowych typu plaster miodu. 

Zmiana procesu produkcyjnego łączyła się z uruchomieniem nowej linii. W wyniku realizacji projektu wspartego z POIR firma wprowadziła na rynek nowy produkt – płytę papierową plaster miodu o niespotykanej na rynku szerokości do 2300 mm i minimalnej wysokości 5,5 mm. Dotychczas nikt nie wytwarzał płyt o takich wymiarach. Wysokość 5,5 mm uzyskano dzięki specjalnemu wspomaganiu powietrznemu zastosowanemu na etapie cięcia papieru. Szerokość 2,3 m stworzyła zupełnie nowe możliwości wykorzystania płyty. Wdrożona technologia pozwala zaoszczędzić od 30 do 40 proc. energii elektrycznej potrzebnej na wysuszenie płyty w procesie produkcji. Nowy sposób wytwarzania płyty pozwolił obniżyć koszty. Płyta jest wykonywana z papieru makulaturowego i możliwy jest jej całkowity recykling.

Wyroby iławskiego producenta są stosowane jako wypełnienie płyty meblowej, wypełnienia opakowań (zamiast styropianu), a od niedawna także do produkcji nowego typu palet i skrzynio-palet.

  • Nazwa Programu Operacyjnego: Inteligentny Rozwój
  • Nazwa poddziałania: 3.2.1 Badania na rynek
  • Nazwa projektu: Wzrost konkurencyjności firmy poprzez skomercjalizowanie wyników prac B+R
  • Nazwa beneficjenta: Asiapack.pl Dorota Trzcińska
  • Wartość projektu: 11 572 600 zł
  • Wartość dofinansowania: 7 679 000,00 zł